En İyi 10 Tuhaf İncil Masalları

İncil birçok büyüleyici masalla doludur - çoğu iyi ve bazı tuhaflıklar - işte İncil'den ilk 10 tuhaf hikaye.


527
527 Beğeni

İncil birçok büyüleyici masalla doludur – çoğu iyi ve bazı tuhaflıklar – işte İncil’den ilk 10 tuhaf hikaye.

10. Erkek tipi kellikle alay etmeye cesaret edenler için bir ders

ElijahBulunan: 4 Kral 2: 23-24

İncil’deki ilham verici geçitlerden biri, bilge bir adam olan İlyas’ın hikâyesini anlatırken, biri erkek tipi kellikle lanetlendi. Bir gün, “kel kafa” gibi isimlerle alay eden, hevesli bir çocuk grubu tarafından saldırıya uğradığı zaman, Bethel’e uzun bir yürüyüş yaparak kendi işini düşünüyordu. Onları Lord adına, ve anında iki dişi ayı yakındaki bir ağaçtan doğar ve 42 çocuğun ölümüne yol açar.

Bu hikayenin ahlaki mi? Kel insanlarla dalga geçme. Açıkçası, bu hikaye neden On Emir ile birlikte gelmiyor, kimsenin tahmininde bulunmuyor, ama kellik yapmanın eğlenceli bir şey olduğunu düşünen çocuklar için mükemmel bir ders olacağını düşünüyorum.

9. Eglon’un ateşlenebilir ölümü

Ehudeglon1CeBulunan: Hakimler 3: 21-25

Ehud, İncil’in en sinsi suikastçısıdır (ve ayrıca Kutsal Kitap’ta belirtilen tek solak kişi). Smarmy Kralı Eglon’a “Tanrı’dan bir mesaj” iletme görevinde. Ehud, iğrenç kralla tanışmak için içeri girer, bir kılıç çıkarır ve Eglon’u midede bıçaklar. İlk başta onu içeri alamıyor, ama daha da zorluyor ve sonunda bağırsaklarına ulaşıyor. Eglon çok kilolu, öğreniyoruz ki, kılıcı gerçekten şişkin değil, midesi daha da görünür hale gelinceye kadar çekmiyor. İşte bu noktada Eglon bağırsaklarının kontrolünü kaybeder ve odasının her tarafında acımasızca dışkılamaya başlar. Kralın görevlileri sonunda geri geldi, ancak kendini rahatlattığını farz ederek Eglon’un yatak odasına girmedi. “Utanç noktasına” kadar bekledikten sonra, görevlileri krallarını yerde ölüp, kendi dışkı maddesiyle kaplı olarak bulmak için içeri girdi. Bu sırada Ehud, Seriah kasabasına kaçtı.

Bu hikayenin ahlaki mi? Kimin umrunda, ama çok havalı.

8. Onan – temkinli, ancak aptal

OnanBulunan: Yaratılış 38: 8-10

Bu kadar isimsiz bir hikaye, kendi neolojisine yol açtı – onanizm, mastürbasyon için eski bir terim. Temel olarak, Tanrı Er’i öldürür. Neden? Gerçekten öğrenmiyoruz. Ancak, iyi şanslar diyarında Er’in babası Yahuda, ölen kardeşinin karısıyla seks yapma hakkını vermiştir. Onan ilk başta biraz endişelidir, ancak Er’e ‘gerçek mirasçı’ yaratmak için bu tuhaf programla devam edeceğini kabul eder. Kızla seks yapmaya başlar, ancak son dakikada “tohumlarını yere çekip” dökmeye karar verir. Tanrı öyle sinirlenir ki, Onan’ı da öldürmeye karar verir ve hiç kimse bir varis alamaz. Bu hikaye, Hıristiyanların mastürbasyon ve doğum kontrolünü kınamalarının temelidir.

Bu hikayenin ahlaki mi? Monty Python’un sözleriyle, “Her sperm kutsaldır…”

7. Çok rahatsız edici bir hikaye

Rubens RapeBulunan: Hakimler 19: 22-30

Kutsal Kitap içinde biri bazen çok korkunç hikayeler bulur, amaçlarının ne olduğunu merak edebilir. Bu hikaye sadece tamamen tuhaf değil, aynı zamanda kesinlikle iğrenç. Bir adam ve onun cariyesi, geceye sığınmaya karar verdiklerinde, sokaklarda dolaşıyorlar ve kalmalarına izin verecek türde bir adam buluyorlar. Ancak o gece, bir grup erkek kapıya girdi ve konuğu görmeleri için konuğu görmelerini istedi. Mal sahibi, erkek kiracısının tecavüze uğramasına izin vermek istemiyor ve onun yerine bakire kızını sunuyor. Ancak, bu hala erkekler için yeterince iyi değil, bu yüzden sahibi onlara misafirinin cariyesini teklif ediyor ve erkekler de kabul ediyor. Adamlar kadına vahşice tecavüz eder ve onu, ölen kanın aktığı yerin kapısına bırakır. Bu yeterli değilse, kocası tarafından bulunduğunda, onu İsrail’in on iki kabilesine gönderdiği on iki parçaya böldü.

Bu hikayenin ahlaki mi? Umarım hiçbiri.

6. Sevginizi göstermek için yeni bir yol

DavidsaulBulunan: 1 Samuel 18: 25-27

Byron’tan önce, Casanova’dan önce David vardı. Genç ve aşık, David umutsuzca Saul’un kızı Michal’la evlenmek istiyor ve Saul’a onunla evlenmesi için istediği her şeyi sunuyor. Saul muhtemelen ne isteyebilir ki? Para? Bir sevgi yemin mi? Hayır. Saul sünnet derileri istiyor. 100 tam olarak. Neden? Kimin umrunda. Eğer kızımı istiyorsan, yarına kadar 100 önder bulmak zorundasın. David bu garip bulur, ama sonra yine bu kız ateşlidir, o yüzden dışarı çıkar ve 200 adamı öldürür ve sünnet derilerini toplar. Sadece ondan sonra sadece 100 sünnete ihtiyacı olduğunu hatırlıyor. Hata. Ah, belki iki katı ön ayak derisini uzatırsa, Saul iki kat daha etkilenecektir. Gerçekten de, usulüne uygun bir şekilde kızı David’e teslim eder.

Bu hikayenin ahlaki mi? Asla aşk için çılgınca şeyler yapmaktan utanma.

5. salam dilimleme gibi

Ad-ZipporahBulunan: Çıkış 4: 24-26

Mukaddes Kitabın sünneti ile ilgisini çekmeye devam ederken, Tanrı’nın Musa’yı öldürmeye çalışan tuhaf hikayesini elde ediyoruz çünkü oğlu sünnetli değil. Karısı Zipporah bir çakmaktaşı çıkardığında ve Musa’nın ayaklarına kanlı deri parçasını atarak, oğlunun sünnetini kesince Tanrı Musa’yı yok etmek üzere. “Sen benim için kanlı bir kocasın!” Diye bağırıyor Zipporah, bir elinde çakmak, diğerinde çocuk. Bu kadın tarafından açıkça korkulan Tanrı geri çekilir ve Musa kurtarılır.

Bu hikayenin ahlaki mi? Bir kadını asla psikopat olduğu için reddetme. Bir gün hayatını kurtarabilir.

4. İsa ve incir ağacı

JesusfigBulunan: Matta 21:19; Markos 11: 13-14

Böylece, İsa Bethany’den yürüyor ve biraz acıktı. İncir ağacıyla karşılaşır, fakat ne yazık ki incir sezonu itibariyle kısır. Kızgın, İsa incir ağacının kendisine meyve vermesini ister, ancak incir ağacı cevap vermez (bu bir ağaçtır), bu yüzden İsa, karakteristik olmayan bir sahtekârlık eyleminde incir ağacını ölüme küfreder. Bu hikaye birçok nedenden dolayı tuhaf ama esasen İsa’nın hikayesi için ne kadar az şey ifade ettiği ve İsa’nın bu kadar sert tepki verdiği görünüyor. Tamam, o yüzden aç, ve hepimiz açken biraz huysuz oluruz, ama hadi, incir ağacı yanlış bir şey yapmadı. Bu sadece bana güçlerin kötüye kullanılması gibi görünüyor.

Bu hikayenin ahlaki mi? Gerçekten bir düşünemiyorum. Bu hikaye çok önemsiz ve amaçsız görünüyor, ancak hem Mark hem de Matthew bundan söz ediyor, bu yüzden bir önemi olmalı. Aklıma gelen en iyisi: cansız bir ağaç olsanız bile, İsa’ya itaatsizlik etmeyin.

3. Tanrı bile arkasından gurur duyuyor

God-Creator29GBulunan: Çıkış 33:23

Musa için büyük bir gün. Sonunda Tanrı ile yüz yüze görüşecek ve beklentisiyle baş döndürücü. Yakında zaman gelir ve Musa kendini ilahi yaratıcının kendisini görmeye hazır bir kayaya yerleştirir. Fakat Tanrı, son dakikada, hiçbir insanın yüzünü göremediğini ve yaşayamayacağını iddia ederek geri adım attı. Ancak bir çözümü var. Musa’nın sırtına bir göz atmasına izin verecek, “Ben de mayını elimden alacağım ve arka kısımlarımı göreceksin: ama yüzüm görülmeyecek.” Musa’nın kalbi kırılmalı. Tanrı’nın yüzünü dibi değil görmeyi umuyordu! Bunu karıma açıkladığınızı hayal edin: “Ah tatlım, Tanrı’nın yüzünü gördün mü?” “Hımm…… Yine de kıçına iyi baktım!” Musa muhtemelen o gece yalnız uyudu.

Bu hikayenin ahlaki mi? Tanrı gizemli (ve biraz eşcinsel) şekillerde çalışır.

2. Balam ve konuşan eşeği

DonkeyBulunan: Numaralar 22: 28-30

Balam, kendi işine bakıyor, aniden bir ses duyduğunda kıçına (eşekine) şaplak atıyor. Ona neden şaplak attığını soran onun eşeği. Bala, eşinin kendisiyle aynı dilde konuşmaya başladığını ve “Benimle alay ettin çünkü” demeye başladığını bilmiyor gibi görünmüyor. Eşek daha sonra felsefi oluyor ve ilişkilerinin doğasını ve duygularının nasıl olduğunu açıklıyor. canını yakmak. Sonunda barış yaparlar. Oh evet, KONUŞMA DONKEY olduğunu söylemiş miydim?

Bu hikayenin ahlaki mi? Hayvanları dövme. Konuşabilselerdi muhtemelen ne kadar üzüldüklerini söylerlerdi.

1. Yakup ve büyülü genetik örneği

Joseph LabanBulunan: Genesis 30: 37-39

Ve Mukaddes Kitabın en tuhaf hikayesi de devam ediyor… Genetik kodun tamamen şaşırtıcı açıklamasıyla Genesis’den gelen bu kafa karıştırıcı. Temel olarak Laban, Yakup’un sevgili çizgili ve lekeli sığırlarını alıyor. Yakup hiç sevmediği için sıkıcı yaşlı, düz renkli sığırlarla kalmıştır. Böylece Jacob kurnaz bir plan hazırlar: bazı çubuklar alır ve üzerlerinde şeritler çizmeye başlar. Daha sonra onları sığırlarının yanına yerleştirir. Jacob’ın düşündüğü şey, sığırlarını copluyken çizgili çubuklara bakması durumunda çizgili gençleri doğuracakları. Şimdi, hepimiz bu aptalca planın başarısız olmasını ve Yakup’un bir şey veya başka bir konuda bir ders almasını beklerdik, ama aslında işe yaramaz. Sığır çizgili genç doğurur ve Yakup mutludur. Burada ne oluyor? En temel genetik anlayışı olan herkes bunun ranza olduğunu bilir. İşin garibi, bu hikayenin hiçbir amacı ve ahlaki olmadığı görünüyor – işte orada. Ve boyanmış çubuklarla kaç bilim adamının Mendel gelmeden önce bu işlemi tekrar etmeye çalıştığını merak etmeden edemiyorum ve şöyle dedi: “Bunun nasıl olması gerektiğinden emin değilim, neden bunu denemiyoruz? ”

Bu hikayenin ahlaki mi? Tahminin benimki kadar iyi.

Katkıda Bulunan: JT

.pages_link {font-size: 35px; text-align: center;border-top-width: 1px; padding-top: 22px; border-top-style: solid; border-top-color: rgb(221, 221, 219);}

.Xauthor-bio {display: none;}
.Xpromote {display: none;}

.author-bio p
{
font-size: 18px;
}

.author-bio span.author a
{
font-size: 16px;
}

Kaynak: https://listverse.com/2008/01/31/top-10-bizarre-biblical-tales/

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

527
527 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win