Bir Vücuttan Kurtulmanın 10 Yolu (Ve Gerçekten Nasıl Çalışırlardı)

Bir bedeni bir asit kabına doldurmak ya da kendi sığ mezarını kazmak için bir snitch'i zorlamak olsun, içinde bir ceset bulunan hemen hemen her film kendi cesedinden kurtulma yoluna sahiptir. Hollywood, bir vücudu saklamanın yollarını düşünerek iyi bir senaryo yazmaktan daha fazla yaratıcılık harcadı. Ama bunların herhangi biri gerçekten işe yarar mı?


568
568 Beğeni

Bir bedeni bir asit kabına doldurmak ya da kendi sığ mezarını kazmak için bir snitch’i zorlamak olsun, içinde bir ceset bulunan hemen hemen her film kendi cesedinden kurtulma yoluna sahiptir. Hollywood, bir vücudu saklamanın yollarını düşünerek iyi bir senaryo yazmaktan daha fazla yaratıcılık harcadı. Ama bunların herhangi biri gerçekten işe yarar mı?

FBI kapılarımızı kırmadan önce Google arama geçmişlerimize ne kadar koyabileceğimizi görme çabamızın bir parçası olarak, bir cesedi elden çıkarmanın en ikonik yollarını araştırdık ve birileri denerse tam olarak ne olacağını öğrendik. gerçek hayatta bu yöntemler.

10 Bir Asit Kabı İçindeki Bir Bedenin Çözülmesi

Fotoğraf kredisi: washingtonstarnews.com

Kötü kırmak , vücuttan kurtulmayı kolaylaştırır. Walter White’a göre, tek yapmanız gereken bir cesedi bir kaba fırlatıp hidroflorik asitle doldurmak. Yakında, geriye kalanların hepsi bir zamanlar arkadaşın Gale olan karanlık bir goo olacak.

Gerçekte, gerçekte, o kadar iyi sonuç vermiyor. Asitlerin gittiği noktaya kadar, hidroflorik asit aslında zayıf bir asittir ve özellikle gövdeleri parçalamada etkisizdir. [1]

Bu, bazı insanların ilk elden öğrendiği bir ders.

Fransa’daki üç katil Walter White’ın yaklaşımını denediğinde, hızlı bir şekilde, tüm asidin kurbanlarının vücudunu cennete kokuttuğunu anladı. Yaptıklarına daha fazla dikkat çekti ve vücut bozulmadı bile. Polis kurbanı bulduğunda, 10 gün boyunca asit kabındaydı ve vücudu hala sağlamdı.

Bir Alman kimyacı ekibi, White’ın teorisi hakkında bir makale yazdı ve farklı kimyasallarla daha iyi sonuçlar alabileceğinizi önerdi. Ama bunu deneyen herkes hala korkunç bir koku ve çok uzun bir bekleyişe bakıyor olacaktı.

9 ‘Bernie’de Bir Haftasonu’ Çekmek

Fotoğraf kredisi: cbslocal.com

İster inanın ister inanmayın, biri Bernie’s’de gerçek hayatta Haftasonu gibi davranmaya çalıştı. Film, iki erkeğin ölen patronlarının cesedini bir hafta sonu partisine çıkardığı 80’lerin komedi filmi.

Robert Young ve Mark Rubinson, arkadaşlarını evinde ölü bulduğunda, onu dün gece masraflı bir şekilde almaya karar verdiler. Arkadaşlarını arabalarının arka koltuğuna attılar, cesedini üç ayrı mekânda biraraya getirdiler ve bir gece kulübünde ölü arkadaşlarının parasının 400 dolarını üfleyerek geceyi kapattılar.

Filmin aksine, arkadaşlarının cesedini kulübe sürüklemediler. Bütün fiyasko boyunca onu arabanın arka koltuğunda bıraktılar. Bu yüzden, neden cesedini sürükleyerek rahatsız ettikleri tam olarak belli değil.

Gece sona erdiğinde, arkadaşlarının öldüğünü bildirmek için polisleri çağırdılar. Ancak, gerçek hayat, 80’lerin komedi filmi saygısız olmadığından, polis sadece gülmedi. Eş, bir cesedin kötüye kullanılması da dahil olmak üzere bir yığın suçlamada hapse girdi. [2]

8 Bir Ağaç Öğütücüsüne Bir Gövde Dolması

Fotoğraf kredisi: filmschoolrejects.com

Fargo’daki en unutulmaz an, Steve Buscemi’nin katilinin onu bir odun parçalayıcısına doldururken yakalanması gereken zaman olmalı. İster inanın ister inanmayın, bu sadece Coen kardeşlerin hayal gücünden bir sahne değildi. Filminde olduğu gibi, karısını öldüren ve vücudundan kurtulmaya çalışan adam Richard Crafts’e dayanıyordu.

Ağaç yonga makineleri, kemikler de dahil olmak üzere insan vücudunun parçalarını kesecek kadar güçlüdür ve El Sanatları’nın planı aslında oldukça iyi sonuç verdi. Karısının vücudunun çoğunun hala bulunamaması için yeterli delilden kurtulmayı başardı.

Yaklaşımı oldukça gerisinde kaldı. Suç mahalli araştırmacıları tüm vücudunu asla bulamamış olsalar bile, olay mahallinin etrafına dağılmış saç, tırnak, diş ve kemik parçaları bulmuşlardır. Kan, halıya ve mobilyalara da batmıştı. [3]

Bu da özellikle ince değildi. Komşuları, büyük bir odun parçalayıcısına yuvarlandığında ve herhangi bir odun toplamaya zahmetsizce koşmaya başladığında kesinlikle fark etti. Tüm bu sesler, polisin mülkünü ilk başta kontrol etmeyi bilmesinin büyük bir parçası oldu.

7 Kendi Mezarlarını Kazmalarını Sağlama

Fotoğraf kredisi: christianpost.com

Vahşi Batı klasiği kurbanınızı silahın altında tutmak ve kendi mezarını kazmaktır. Biraz geri tepme işinden kaçınmanın iyi bir yolu. Ancak birisinin kendisini gömmesini sağlayacaksanız, zamanlamanızda birkaç gün açık kalsanız iyi edersiniz.

Bazı yönlerden, bu düşündüğünüzden daha iyi çalışır. Çoğu insan, kürekle silahlanıp gözlerinde kendi ölümlerine bakarken, kazmaktan ziyade yaşamları için savaşacak gibi görünüyor. Ancak, pratikte, bu gerçekten olmaz. Gerçek hayattaki çoğu hesapta, mağdurlar kaderlerine istifa etmiş ve kazmaktadırlar.

Yine de çok fazla zaman alıyor. Profesyonel mezar kazıcılarının bir beko ile bir mezar kazmak için bir saat ve bir kürekle yapmak için günün daha iyi bir parçası gerekir. Ve bu ideal koşullarda. Toprağın sert olması ve kazı yapan kişinin zamanını almak için her türlü nedeni varsa, 1.8 metrelik (6 ft) bir mezarı kazmak günler sürebilir.

Alacağınız en iyi sığ bir mezar ve polis onları bulmakta uzmandır. Gömülü cisimleri koklamak için özel olarak eğitilmiş “kadavra köpekleri” var ve bir mezarın saklandığı yerdeki yüzeydeki ince değişimlerin nasıl tespit edileceğini biliyorlar. Öyleyse sığ bir mezarda bulunan bir vücut muhtemelen uzun süre gizli kalmayacak. [4]

6 Norman Bates Yaklaşımı

Fotoğraf kredisi: imdb.com

Teknik olarak, Psikopos’un Norman Bates’un uzmanlığı bedenlerden kurtulmuyordu. Sadece annesinin cesedini olduğu yerde bıraktı, evinde oturdu ve hala yaşıyormuş gibi davranmaya devam etti. Bununla birlikte, bir kişi Norman Bates’in yaklaşımını gerçek hayatta denediğinde, beklediğinizden çok daha iyi sonuç verdi.

Timothy Fattig bir yılın daha iyi bir kısmı için onunla kaçtı. Fattig’in annesi doğal sebeplerden öldüğünde, polisi arayamayacağı için çok üzüldü. Bunun yerine, vücudunun evinde yavaşça ayrışmasına izin verdi ve hala hayatta olduğunu iddia etti.

Arkadaşları ve ailesi nerede olduğunu sorduğunda, Fattig onlara hastanede olduğunu söylerdi. Şaşırtıcı derecede uzun bir süre çalıştı. Bir polis memurunun nihayet evine gelmesi, onu neden hiç kimsenin görmediğini anlamaya çalışmak bir yıl sürdü. Polis, hastanede olmadığını bildiğini söylediğinde, Fattig bozuldu ve doğruyu söyledi. [5]

Otopsi, Fattig’in onu öldürmediğini gösterdi, bu yüzden herhangi bir suçlama olmadan işten çıkarıldı. İster inanın ister inanmayın, gerçek hayattaki Norman Bates’un topluma geri dönmesine izin verildi.

Zaten, birkaç yıl boyunca. Bugün, Fattig alakasız bir hırsızlık suçlaması nedeniyle hapiste. Anlaşıldığı üzere, annesinin cesedini evde bırakan ve hala hayatta olduğunu iddia eden bir kişi zihinsel olarak istikrarlı olma eğiliminde değildir.

5 Çimento Ayakkabıları İçin Uygun

Fotoğraf kredisi: vice.com

Mafya, kurbanlarının ayağına somut bir şekilde dökülemiyor ve filmlerinde gördüklerine rağmen vücutlarını nehre atmıyor. Birincisi, betonun kuruması saatler alır, bu yüzden kurbanlarının bir gün daha iyi bir kısmı için hala hareket etmelerini sağlamaları gerekirdi. Ayrıca, özellikle iyi çalışmıyor.

Gangsterler bunu gerçek hayatta denedi – sadece İtalyan değil. 2016 yılında, “Crips” çetesinin bir üyesi olan Peter Martinez, bir çift çimento ayakkabısı ile donatıldı ve Brooklyn’in Sheepshead Koyu’na atıldı. Vücudu uzun süre gizli kalmadı.

Betondaki hava kabarcıkları, Martinez gövdesinin, fırlatıldığı anda neredeyse tekrar yüzmesine neden oldu. Gelgit akışı, daha sonra onu çarptı ve bir grup ailenin hoş bir eğlenceye uğraşmaya çalıştığı Manhattan Sahili sahilinde yıkayarak yolladı. çocukları ile birlikte gün dışarı onu kıyıya sürüklenen bulundu. [6]

4 Temizlik Ekibini Aramak

Fotoğraf kredisi: vice.com

Filmlerde, mafya genellikle bu iş için eldeki bir profesyonel var. Pulp Fiction’daki Kurt gibi adamlar her zaman sadece bir uzakta, suç mahallini lekesiz yapmak için uzmanlıklarını kullanmaya hazırlar.

Gerçekte, bu iş muhtemelen mevcut değil. Suç mahallerini polisler bulana dek temizleyerek geçimini sağlayan insanlardan tek bir örnek bulamadık.

Ölüm mahallini temizlemek ortalama 9-12 saat sürer. Suç mahalli temizleyicisi Scott Vogel’e göre, “lastik eldiven ve Lysol’dan çok daha fazlasını gerektiriyor”. Kan ve insan atığı mobilyalara, halılara ve hatta duvarlara sızıyor. Suç mahalli temizleyicileri bir odayı tamamen normale döndürmek için sık sık parçalamak zorunda kalır. [7]

En zor kısmının havada kalan ölüm kokusundan kurtulmak olduğunu söylüyorlar. Profesyonellerin büyük makineleri ve bu amaç için özel olarak formüle edilmiş kimyasalları var. Ancak, ekipmanlarıyla bile, kan kokularından ve bağırsaklarından her zaman kurtulmazlar.

Bazı insanlar bunu zor yoldan öğrendi. Mesela, Phyllis Simmons birkaç gününü bir adamı ölümüne bıçakladıktan sonra zeminlerini ovalamaya çalışarak geçirdi. Polisler onu yakaladığında, olay yerinde kalan kanıtlar vardı.

3 Vücudu Domuzlara Beslemek

Snatch filmine göre, bir vücuttan kurtulmanın onu domuzlara yemekten daha iyi bir yolu yoktur. Brick Top, filmde “Kemikten tereyağı gibi geçecek” diyor. “Sekiz dakika içerisinde [90 kilogram (200 lb)] ağırlığında bir gövdeden geçecekler.”

Teorik olarak, fikri işe yaramalı. Domuzlar gerçekten bir şey yiyecek. O kadar aç olmaları bile gerekmez. Bir grup domuz, onlara yiyecek verirken onlara sahip olan çiftçiye saldırdı, öldürüldü ve onları yedi. [8]

Kemik yedikleri biliniyordu ve 14 emziren bir ekim grubunun iki saat içinde yetişkin bir erkeğe çalışabileceği teorisi yapıldı. Yine de laklı bir ekmek olmalı. Diğer domuz türlerini kullanırsanız, haftalar sürebilir.

Bunun teoride ne kadar etkili gözüktüğü önemli değil, pratikte hiçbir zaman kusursuz çalışmadı. Çoğu durumda, domuzlar kemirilmiş kemikleri ya da dağılmış vücut parçalarını geride bıraktı. Kurbanlarını imzasının bir kısmına domuzlarla besleyen seri katil Robert Pickton bile tutuklandığında domuzların el değmemiş kalemlerinde yatan bir kanıt zenginliğine sahipti.

2 Evi Yakmak

Suç mahallini temizlemenin klasik bir yolu, ondan tamamen kurtulmak. Sayısız CSI bölümlerinde ve dehşet filmlerinde, insanlar tüm delilleri yanlarında toplayarak, tüm delillerini onlarla birlikte alarak vücuttan attılar.

Gerçekte, evin yangınları, cesetleri televizyonda gördüğünüz tanımlanamayan kül haline getirmez. Krematoryumlar genellikle vücutlarını küle çevirmek için sıcaklıklarını 1.100–1.500 santigrat derece (2.000-2.700 ° F) kadar almaları gerekir. odun ateşi. Öyle olsa bile, kremasyonlar genellikle aileye geri verilmeden önce elle toplanması gereken küçük kemik parçalarının arkasında kalır.

Bu parçalar birisinin tutuklanması için yeterli. Analiz etmeleri daha zor, ama yapılabilir. Suç mahalli müfettişlerinde ayrıca benzin ve diğer bir evin yangının bilerek yapıldığına dair işaretler bulabilen köpekler de var.

Bazı katiller bu yaklaşımı gerçek hayatta denediler ve genellikle nasıl kurtulacaklarını çözemedikleri kemik parçalarıyla sıkıştı – ve bu onları suçladı. Bir durumda, iki katil bir cesedi üç kez yakmaya çalıştı ve yine de kemiklerden kurtulamadı. [9]

1 Bir Tabutun Altına Bir Gövde Gömme

Dexter’ın bir bölümünde, seri katil yıldızı başka bir karaktere asla bulunamayacak bir bedeni nasıl gizleyeceğine dair bir ipucu veriyor. Onları başkasının mezarına göm, diyor, başka bir adamın tabutunun altına. Kimse kazmayacak.

Bu fikir gerçek hayatta denenmiştir ve aslında oldukça iyi çalışmıştır. 1920’lerde DeCavalcante suç ailesi, cinayet kurbanlarını müşterilerinin cesetlerinin altına gömmek için sahip oldukları bir cenaze evi kullandı.

Altında gizli bir bölmeyle “çift katlı tabutlar” inşa ettiler. Orada, mağdurlarından birinin cesedini, yas tutan bir ailenin akrabasının cesedinin altına saklarlardı. Soluklayıcılar tabutun olağandışı ağırlığını fark edecek ve mezara taşımak için uğraşırken birbirlerine birbirlerine tuhaf bakışlar vereceklerdir. Ama kimse hiç soru sormadı.

Hiç kimse DeCavalcante ailesinin 2003’e kadar bir mafya şefi tekniğini bir mahkeme salonunda tanımladığı zaman ne yaptığını bulamadı. O zamana kadar yaklaşık 80 yıldır cinayetten kurtuluyorlardı. [10]

 

.pages_link {font-size: 35px; text-align: center;border-top-width: 1px; padding-top: 22px; border-top-style: solid; border-top-color: rgb(221, 221, 219);}

.Xauthor-bio {display: none;}
.Xpromote {display: none;}

.author-bio p
{
font-size: 18px;
}

.author-bio span.author a
{
font-size: 16px;
}

Mark Oliver

Mark Oliver Listverse’e düzenli olarak katkıda bulunuyor. Yazısı, Onion’un StarWipe’ı ve Cracked.com da dahil olmak üzere başka sitelerde de yayınlanmaktadır. İnternet sitesi yazdığı her şey ile düzenli olarak güncellenmektedir.

Devamını oku: WordPress

Kaynak: https://listverse.com/2018/07/07/10-ways-to-get-rid-of-a-body- ve- how- theyd-really-work-out/

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

568
568 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win