En İyi 10 Büyüleyici Bitmemiş Resim Sergisi

Bir resmin bitirilmemesine neden olan şey nedir? Sanatçı ilham tükendi mi? Komisyon paraları kurumuş mu? Sıkıldılar mı, sinirlendiler mi yoksa reddedildi mi? Sanatçı veya konusu tamamlanmadan önce öldü mü? Her resmin arkasında bir hikaye yatar ve bu özellikle eksik yapılan işler için geçerlidir. Bu liste on bitmemiş tabloya ve merak uyandırıcı, şaşırtıcı ve dokunaklı nedenlere bakar.


540
540 Beğeni

Bir resmin bitirilmemesine neden olan şey nedir? Sanatçı ilham tükendi mi? Komisyon paraları kurumuş mu? Sıkıldılar mı, sinirlendiler mi yoksa reddedildi mi? Sanatçı veya konusu tamamlanmadan önce öldü mü? Her resmin arkasında bir hikaye yatar ve bu özellikle eksik yapılan işler için geçerlidir. Bu liste on bitmemiş tabloya ve merak uyandırıcı, şaşırtıcı ve dokunaklı nedenlere bakar.

10 Magi’nin Hayranlığı
Leonardo da Vinci

Fotoğraf kredisi: Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci, “Kalite zaman alır.

1481’de, da Vinci, Floransa’da yaşıyordu ve Üç Bilge Adam’ın İsa’yla buluşmalarını resmeden, The Magi Adlaştırması’nı boyamak için Ağustos ayında rahipler tarafından görevlendirildi. Bir yıl içinde Da Vinci, başlangıçta 2,1 metreden (7 ft) daha büyük bir karesi olan ve boya altı tonlarını gösteren bir taslak yaratmıştı.

Bununla birlikte, mesleği üzerinde çalışan bir rönesans insanı fikrini parçalayan da Vinci parayı kovaladı. 1482’de Milan’ın varlıklı gelecek dükkânı Ludovico il Moro ile iyilik kazanmak için ayrıldı. [1] Milan’da olduğu gibi, Son Akşam Yemeği’ni boyamak için görevlendirilmiş olmasına rağmen, o kumar oynamaya değdi. Da Vinci, Milano’da olduğu 17 yılda yalnızca altı tabloyu tamamladı ve Magi’nin hayranlığı, Filippino Lippi tarafından yeniden önerildi ve yeniden boyadı. Her iki versiyon da bugün Floransa’daki Uffizi galerisinde durmaktadır.

9 Paris Antlaşması
Benjamin West

Fotoğraf kredisi: Benjamin West

Amerikan Devrimi’nin sona ermesiyle, katılan tüm taraflar anlaşılır bir şekilde en iyi anlaşma şartlarını arıyorlardı, bu yüzden John Adams ve Benjamin Franklin de dahil olmak üzere bir ABD heyeti 1783’te Fransızca, İspanyolca, Hollandaca ve İngilizlerle görüşmeye başlamak için Paris’e gitti. Görüşmeler, Amerikalılar için büyük bir başarıydı, çünkü orijinal 13 devletin bağımsızlığını, balıkçılık haklarını ve savaş esirlerinin İngilizler tarafından serbest bırakıldığını doğruladılar. [2] Kutlamak için ünlü tarih sanatçısı Benjamin West, olayı resmeden bir resmi boyamak için görevlendirildi.

Sadece bir aksama oldu: İngiliz delegeler yenilgilerinin utanç verici olduğunu düşündükleri için boyanmayı reddettiler. Sonuç olarak, resmin olacağı yerde boş bir boşluk var. Maalesef, oyuncaklarını çocuk arabasından atmak işe yaramadı ve yarı bitmiş resim hala Massachusetts’deki Adams Ulusal Tarihi Parkı’ndaki kütüphanede var.

Kendine öğretilen ve neredeyse okuma yazma bilmeyen Benjamin West’in resimleri, Atlantik’in her iki tarafından ona ün ve servet aldı ve hatta Birleşik Krallık’ta iki kez Kraliyet Akademisi başkanlığına seçildi. Londra’daki St Paul Katedrali’ne gömüldü.

8 Zafer Boogie Woogie
Piet Mondrian

Fotoğraf kredisi: Piet Mondrian

Hollandalı sanatçı Piet Mondrian’ın soyut eserleri, şehir planlarını en temel temel renk ve şekillerde aktarma biçimleriyle dünya çapında bilinir.

New York’un müzikal etkilerini ve enerjisini yansıtan Victory Boogie Woogie , Mondrian’ın 1944’teki zatürree yüzünden yaşadığı talihsiz ölüm nedeniyle hiç bitmedi. [3] resim geliştikçe yapışkan bantların daha canlı kareleri. Müzikal etkilerin yanı sıra, Victory Boogie Woogie adı da Mondrian’ın ABD ve Müttefiklerin II.

Hollanda’daki Gemeentemuseum’da yer alan, 1998 yılında 40 milyon dolara resmin satılması, paranın Hollanda Merkez Bankası tarafından bağışlandığını ve bunun gerçekten 40 milyon dolar değerinde olup olmadığına ilişkin soruları artırdığına dair tartışmalara neden oldu.

7 James Hunter Siyah Drafte
Alice Neel

Fotoğraf kredisi: Alice Neel Estate

Amerikalı portre sanatçısı Alice Neel’in yağlı boyası James Hunter Black Draftee , bir resmin nasıl tamamlanamayacağını gösteren harika bir örnek. İşi fiziki olarak bitirmemesine rağmen, Neel eksik olan doğasının aslında istediği duyguları aktardığına karar verdi, bu yüzden imzasını attı ve Witney Müzesi’nde sergiledi. Resmin eksik olmasının ardındaki hikaye, keskin bir yazıdır.

Kariyerinin çoğu için takdir edilmeyen Neel, sık sık yabancıları portre için oturmaya davet eder. 1965’te Vietnam Savaşı’nda hizmet için hazırlandığını öğrenmiş olan James Hunter’ı davet etti. İlk oturma melankolik ve tefekkür görünümünü ele geçirdi. Neel yüzünün çoğunu bitirdi ve vücudunun geri kalanının ana hatlarını çizdi.

Hunter ikinci oturma için asla ortaya çıkmadı. Gizemli bir şekilde, adı Vietnam Gazileri Anıtı’ndaki askerler listesinde hiç görünmedi, bu yüzden bir takma ad kullanmadıkça Vietnam’da ölmediğini varsayabiliriz. Ancak, bulunduğu yer bu güne kadar bilinmemektedir. [4]

Uzun Boyunlu 6 Madonna
Parmigianino

Fotoğraf kredisi: Parmigianino

Girolamo Francesco Maria Mazzola (aynı zamanda Parma’daki doğumundan dolayı Parmigianino olarak da bilinir), Mannerizm tarzında abartılı ve uzun oranlarda güzellik ve zarafet önermek için boyayan İtalyan Rönesans ressamıydı. Cenaze kilisesi için Meryem ve İsa’nın bir resmini yapmakla görevlendirilen Parmigianino, 1540’ta ateşi ölmeden önce birkaç yılını Madonna’da Uzun Boyun ile kontrol ederek geçirdi.

Ünlü bir mükemmeliyetçi Parmigianino belki de ne zaman duracağını bilmemenin klasik bir örneğidir. Birkaç taslak ve sahtekarlığa rağmen, istediği şeyi hiçbir zaman tam olarak gerçekleştiremedi ve kurcalama, dikkat çekici şekilde tamamlanmamış birkaç alana yol açtı. [5] Sadece sütun ve gökyüzü bitmemiş, aynı zamanda sağ alt köşedeki Saint Jerome figürünün yanında bir yüzen ayak var.

5 George Washington’un Portresi
Gilbert Stuart

Fotoğraf kredisi: Gilbert Stuart

Gününün en saygın portre sanatçılarından biri olan Gilbert Stuart, ABD genel başkanları ve Avrupa’daki krallar ve kraliçeler de dahil olmak üzere 1000’den fazla kişiye resim yaptı. Bununla birlikte, en ünlü eseri, George Washington’un kasten eksik bir resmidir.

Stuart’ın 1795’te George Washington’daki ilk resmi başarılı olduktan sonra, George’un karısı Martha, Stuart’dan 1796’da başka bir resim oluşturmasını istedi. [6] Stuart bu ikinci portresini bitirmedi (Athenaeum Portresi olarak anılır) ve resimden sonra durdu. yüz ve arka planın bir parçası. Bir kurnaz işadamı, bu benzerliği, her biri 100 dolar karşılığında satılan düzinelerce kopyayı çoğaltmak için kullandı. 1 dolarlık banknotta kullanılan bu resim.

İddiaya göre, Washington boyanması zor bir insandı. Stuart başlangıçta, Washington’un ayrıcalıklı doğası nedeniyle istediği gibi bir şey üretmeyi zor buldu. Ayrıca, Washington’un yeni takma dişleri çenesinin dışa çıkmasına, yüzünü çarpıtmasına neden oldu – metal, fildişi ve inek ve insan dişlerinden yapıldığı için şaşırtıcı değil.

4 Oscar – Kesintili Portre
Natalie Holland

Fotoğraf kredisi: Natalie Holland

“Blade Runner” olarak da bilinen Oscar Pistorius, Paralympics’de altı altın madalya kazanmak için (her iki bacağında da fibula kemiği olmadan doğmuş) engellerini saptadığı için birçok kişi için bir kahraman olarak görülüyordu. Bu, 2012 Yaz Olimpiyatları’nda 400 metrede bile yarışan diğer Paralimpikanlara kıyasla üstünlüğüydü – bunu yapan ilk çift bacaklı ampute.

Etkinliği kutlamak için, Rus doğumlu sanatçı Natalie Holland birkaç Pistorius portresini boyamak için görevlendirildi. Bitmeden kalan, kendisine zaferle göstermek istediği üçüncü portre.

Holland yüzünü ve kollarını tamamladıktan sonra [7] Pistorius’un kız arkadaşı Reeva Steenkamp’ı vurup öldürdüğü haberi yayıldı. Resmi tamamlamak için kendini getiremeyen, zaman içinde donmuş kalır. Oscar Pistorius aslen suçlu cinayetle suçlandı, ancak temyizde cinayetten mahkum edildi ve altı yıl hapis cezasına çarptırıldı.

3 Bitmemiş Portre
Elizabeth Shoumatoff

Fotoğraf kredisi: Elizabeth Shoumatoff

Elizabeth Shoumatoff, ilk başta Franklin D. Roosevelt’i boyamak istemedi. “Ne dilediği ne de planladığı” bir şeydi [8], ancak bunu yaparak tarihin küçük bir parçası haline geldi.

1943’te FDR’i ilk kez boyadığı ilk denemesinden memnun olmayan Shoumatoff, II. Dünya Savaşı’nın sonuna doğru enerjisini ve dinamizmini yakalamaya çalışmak için bir kez daha geldi. Roosevelt’in sağlık durumunun kötü olduğunu duymuştu, ancak boyanmakta ısrar ediyordu. Hafta boyunca iyi ruh halindeydi, Winston Churchill’i taklit etti ve Joseph Stalin’in karısını zehirlediğine inandığını belirtti. Maalesef, Shoumatoff resim yaparken, Roosevelt bir baş ağrısından şikayetçi oldu ve sonra bilinçsiz bir şekilde öne çöktü. İnme geçirdi ve o gün sonra öldü. Shoumatoff ile o zamanlar odada FDR’ın eski metresi olan Lucy Mercer Rutherford, komisyonu düzenlemişti.

Shoumatoff, Roosevelt’in neredeyse aynı bir kopyasını tamamladı. Orijinalin bir fotoğrafını 25.000 dolara New York Daily News’e satarak, eksik eserleri FDR’nin Georgia’daki geri çekilme merkezi olan Küçük Beyaz Saray’a bağışladı.

2 Hazreti
Mikelanj

Fotoğraf kredisi: Michelangelo

Gövde , İsa’nın bedeninin çarmıha gerilmeden sonra mezarına yerleştirildiğini gösteren tamamlanmamış bir parçadır. Resim gizemle kaplandı. Parçada imzası yok, birkaç rakam eksik ve resmin kendisi yüzyıllarca kayboldu. Bu çalışmayı öne süren kanıtların bir kısmı Michelangelo’nun Roma’daki Saint Agostino kilisesi tarafından sunakları için bir panel boyamak üzere görevlendirildiği ancak daha sonra kendisine verilen parayı geri gönderdiği yönünde. Ne yazık ki, kilisenin ondan ne çizmesini istediğine dair bir kayıt yok ya da Michelangelo bu tabloya hiçbir şekilde değinmiyor.

Michelangelo neden bitmemiş bir parça bıraktı? Resmin terk edildiği süre zarfında Floransa’dan Roma’yı terk ettiği kesin. Dayanan bir hikaye, arkadaşlarının Floransa’daki katedralden büyük bir mermer parçası elde etmeyi başarmasıydı. Daha sonra onlar tarafından bir heykel (David heykeli) yaratmak üzere görevlendirildi.

Entombment , 1846 yılına kadar İskoç fotoğrafçısı ve ressam Robert Macpherson’un imha edilmesi amaçlanan bir sürü resme bakarken göze çarpmadı . The Entombment’in ahşabı Macpherson £ 1’e kadar bir masa yapmak için kullanılacaktı. 1868’de 2.000 £ karşılığında Ulusal Galeri’ye sattı. [9] Bir dahaki sefere atılmak üzere atılmış bir resim yığınıyla karşılaştığınızda, asla bilemeyeceksiniz: Sadece bir Michelangelo olabilir.

1 Dönüm Yolu
Paul Cezanne

Fotoğraf kredisi: Paul Cezanne

Bu listedeki son sanatçı, daha sonra çalışmaları sık sık “Bir resim ne zaman bitti?” Sorusunu soran bir ressam Paul Cezanne’dir. Cezanne, tek bir yanlış fırça darbesinin tüm parçayı mahvedeceğinden korkuyordu. az, daha çoktur ”izlenimci tarzı.

Tornalama Yolu gibi daha sonraki eserleri, kalan boyayı vurgulayarak, tuvalin bütün bölümlerini çıplak bıraktı. Bazıları bunun istenmediğine ve zayıf görüşünün resmin bazı kısımlarını özlemesine neden olduğuna inanıyor. [10] Sebep ne olursa olsun, bitmiş ya da bitmemiş, sanat eseri gerçek anlamda bakanın gözündedir.

.pages_link {font-size: 35px; text-align: center;border-top-width: 1px; padding-top: 22px; border-top-style: solid; border-top-color: rgb(221, 221, 219);}

.Xauthor-bio {display: none;}
.Xpromote {display: none;}

.author-bio p
{
font-size: 18px;
}

.author-bio span.author a
{
font-size: 16px;
}

Kaynak: https://listverse.com/2017/05/14/top-10-fascinating-unfinished-paintings/

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

540
540 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win